Ознака: верски храмови

Филипче: Епископот да го повлече повикот да се посетуваат верските храмови

Министерот за здравство Венко Филипче, одговорајќи на новинарско прашање за повикот на епископот верниците да ги посетуваат храмовите бидејќи гробиштата за Духовден ќе бидат...

Пендаровски: Кога папата и Саудиска Арабија ги затворија храмовите, не гледам...

За одлуката на МПЦ, верниците да се причестуваат од иста лажичка, да јадат леб од иста рака, односно, храмовите за Велигден да бидат отворени,...

Политичарите агитираат и во верските храмови

Дилемата што се наметнува е зошто политичарите, државните и партиските функционери ги користат овие настани од верски карактер за политичка пропаганда, колку нивното присуство...