Ознака: Версаче

Заштитните маски на „Фенди“, „Гучи“ и на „Версаче“ најбарани

Креаторите на висока мода на пазарот исфрлија заштитни маски со лого на нивните модни куќи, а меѓу нив се: „Фенди“, „Гучи“ и „Версаче“. Маската...

Ненамерната политичка грешка на „Версаче“ што ги разлути Кинезите

Популарната компанија за производство на облека „Версаче“ изминатата недела го навлече гневот на потрошувачите во Кина, откако на нивна маичка беше испечатено дека Хонгконг...

Се продава модната куќа „Версаче“

Италијанскиот весник „Кориере дела сера“ објави денеска дека ќе се продава модната куќа Версаче, а најверојатно објавата ќе биде утре. Повикувајќи се на неименувани извори,...