2.8 C
Skopje
18.1.2022 - 21:09

Ознака: Верица Недеска

Верица Недеска во видео за правата на жените во Полска

Спотот бил снимен во Прага и околината, пред еден месец, во услови на пандемија, и се појавил, како што посочува Недеска, „во еден клучен...

Се снима „Вера“ на Верица Недеска

Вчера во Скопје, во хотелот „Водно“, започна снимањето на краткометражниот игран филм „Вера“, чиј сценарист и режисер е актерката Верица Недеска. Филмот е копродукција...