14.8 C
Skopje
18.6.2021 - 3:44

Ознака: Верба

Наместо еуфоричен пречек, верба преку искрена молитва

ВО ЦРКВИТЕ НИЗ МАКЕДОНИЈА БДЕНИЈА ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ Дали би го прифатиле предизвикот наместо во кафеана или кафуле со музика, друштво, храна, пијачка и луда...

Вербата во младите му се исплати на Челси

Челси продолжува со одличните резултати по големата верба на Френк Лампард во младите фудбалери, иако еден повозрасен играч, Маркос Алонсо, се покажа како решавачки,...

Вербата, емпатијата и љубовта се патеката по која чекорам

Денес во „Колибри“ ви ја претставуваме и третата наставничка од вкупно шесте просветни работници на годината за учебната 2017/2018 година. Гордана Угриновска е одделенска наставничка...