26.2 C
Skopje
17.8.2019 - 15:16

Ознака: Венјун

Горјачкина ќе ја предизвика светската првенка Венјун

Таа до големиот успех стигна на две кола пред крајот на Турнирот на кандидатките. Горјачкина е најмлада учесничка на турнирот, а се стекна со...