15.8 C
Skopje
26.10.2021 - 17:28

Ознака: венчавка

Борис Џонсон се ожени во тајност

Британскиот премиер Борис Џонсон (56) вчера се ожени со својата свршеница Кери Симондс (33) на мала церемонија во катедралата Вестминстер. Медиумите наведуваат дека тие се...

Венчавка под активираниот вулкан на Филипините

Филипинска двојка не дозволи природна непогода да ѝ расипе венчавката и судбоносното „да“ одлучи да го изговори додека зад неа вулканот Таал исфрлаше чад...

По половина век се случи првата венчавка во црквата „Свети Атанасиј“...

По точно 51 година во црквата „Свети Атанасиј Велики“ во селото Козичино Кичевско, се случи првата венчавка. Честа да ја возобноват оваа традиција им...

Стилот на славните гости на кралската венчавка

Бројни славни личности од светот на модата, филмот и на музиката, вчера ја следеа венчавката на британската принцеза Јуџини во капелата Сент Џорџ. Меѓу...

Свадбата на принцезата Јуџин ќе чини два милиони фунти

Датумот за венчавката на принцезата Јуџин наближува и во медиумите веќе се шпекулира за приближна сума за раскошната прослава, на која се поканети 850...

Честито име

Таков беше поздравот на гостите што одеа на визита во куќата на славеникот Петре, на пример. На визита не се оди поканет. Секој познат...

Путин на венчавката на австриската министерка доаѓа со посебен подарок

Рускиот претседател Владимир Путин утре на австриската министерка Карин Кнеисел ќе и дарува оригинален свадбен подарок – традиционална руска музика која во живо ќе...

Маркл: Татко ми нема да присуствува на венчавката

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка. Тој дефинитивно нема да биде таму. - 3а...