Ознака: Веном

Филмот „Веном“ ќе добие продолжение

Продукциската куќа „Сони пикчрс“ го најави вториот дел од приказната за антихеројот на Марвел, Веном, со речиси истиот тим. Насловната улога повторно ќе ја толкува...

„Веном“ – новиот лик на Том Харди

Најновиот филм на „Марвел“, „Веном“ во кој главната улога ја игра Том Харди премиерно беше прикажан во кината во светот, па синоќа и кај...

Том Харди се трансформира во стрип-јунакот Веном

Филмофилите деновиве имаа можност да го погледнат трејлерот за филмот „Веном“ на режисерот Рубен Флејшер. Во ова остварување Том Харди го игра Еди Брок,...