15.8 C
Skopje
21.9.2021 - 1:56

Ознака: Венко Филишче

Филипче присуствуваше на првиот роденден на ќерката на хуманата Василковска

Министерот за здравство, Венко Филипче, беше поканет и присуствуваше на роденден на Лара, ќерката на Јасмина Василковска, хуманата жена која неодамна со донацијата на...

Филипче во Грција ќе го договара отворањето на границите и аеродромите

Здравствените власти почнуваат со регионални состаноци заедно со претставници од владите во регионот по најавите на дел од соседните земји за отворање на границите....