13.8 C
Skopje
23.9.2021 - 22:01

Ознака: Венко Филипчe

Филипче: Вакцинацијата започнува во среда со здравствените работници

Министерот за здравство Венко Филипче, кој присуствуваше на примопредавањето на вакцините против коронавирус, што Србија ни ги донираше утрово на граничниот премин Табановце, се...

Филипче: Амди Бајрам имаше комплексна здравствена состојба

Амди Бајрам имаше комплексна здравствена состојба со многу хронични болести, изјави министерот за здравство, Венко Филипче. Запрашан дали е направен посмртен тест за ковид-19 со...

Филипче: Прогласувањето на пандемија не беше неочекувано

На денешната прес конференција министерот за здравство Венко Филиче, изјави дека прогласувањето на СЗО за пандемија не беше неочекувано, заради тоа што голем број...

Лицата со хемофилија ќе добијат нов лек со потврдена ефикасност

Викендов во Скопје се одржа годишна конференција за хемофилија во организација на Европскиот конзорциум за хемофилија (European HaemophiliaConsortium-EHC), интернационална непрофитна организација која застапува 46...