Ознака: венко филипче

Филипче: Ќе предложиме забрана за гостување на пејачи и диџеи во...

Министерот за здравство Венко Филипче по состанокот со Комисијата за заразни болести во вестите на Канал 5 телевизија денеска изјави дека има зголемување на...

BMРО-ДПМНЕ: Филипче охрабри се и поднеси оставка

ВМРО-ДПМНЕ смета дека министерот за здравство, Венко Филипче треба да поднесе оставка поради бројот на заразени со ковид-19. Од партијата велат дека тоа е...

Се анализира рекордниот број новозаразени во земјата

Во текот на викендот Комисијата за заразни болети ќе излезе со соодветни препораки, откако вчера беа регистрирани рекордни 225 новозаразени со коронавирус во земјата....

Од отворањето на градинките досега се заразиле 9 деца и 13...

Миистерот за здравство, Венко Филипче соопшти дека само 9 деца во целата земја кои посетувале градинка од отворањето на градинките на 9 септември биле...

Филипче: Анализата ќе укаже дали и кои мерки би ги препорачале

Министерот за здравство, Венко Филипче, информира дека на консултативната средба со Комисијата за заразни болести е договорено да се направи детална анализа на епидемиолошките...

Филипче: Со почитување на протоколите во градинките имаме безбеден воспитно-згрижувачки процес

Министерот за здравство, Венко Филипче заедно со градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, утрово ја посетија градинката „Буба Мара“ во населбата Аеродром. Тие остварија...

Филипче на консултација со Комисијата за заразни болести поради зголемениот број...

Министерството за здравство информира дека во моментов се одржува консултација на министерот Венко Филипче со членовите на Комисијата за заразни болести, каде се анализира...

Шуто Оризари ќе добие гинеколог

Пациентките од општината Шуто Оризари ќе добијат гинеколог. На вчерашната средба, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче и гинекологот д-р Божидар Бошковски дискутираа...

Филипче-Брнз: САД е наш стратешки партнер во јакнење на здравствениот систем

Министерот за здравство, Венко Филипче, оствари работна средба со амбасадорката на САД во Република Македонија, Кејт Мари Брнз, на која и се заблагодари за...

Филипче побара разбирање и поддршка за одлуките во образованието

Знам дека многумина сакаат и бараат учењето да се одвива поинаку и искрено сите ги разбирам. Но, како здравствен работник и прв одговорен во...