12.8 C
Skopje
3.12.2021 - 11:30

Ознака: Венецуелски претседател

Атина го призна венецуелскиот претседател

Новата грчка влада на Киријакос Мицотакис донесе дипломатска одлука со која го призна Хуан Гваидо за привремен претседател на Венецуела. - Владата на Грција, во...

Мадуро предупредува на граѓанска војна

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро предупредува на опасност од граѓанска војна во земјата, додека се соочува со сѐ поголем притисок за негово заминување од власта....