Ознака: „Вембли“

Кан се премисли, не го купува „Вембли“

Американскиот милијардер Шахид Кан, газдата на фудбалскиот премиерлигаш Фулам, ја повлече понудата за купување на стадионот „Вембли“ во Лондон. Како причина за тоа Кан...

Стадионот „Вембли“ ќе се продава за 685 милиони евра

Советот на ФА треба да гласа за продажбата на стадионот на американскиот милијардер Шахид Кан на 24 октомври Советот за Фудбалска асоцијација (ФА) на Англија...

ФА го продава „Вембли“ за 600 милиони фунти

Фудбалската федерација на Англија (ФА) ќе му го продаде „Вембли“ на милијардерот Шахид Кан за 600 милиони фунти, објавија англиските медиуми. Како што се наведува,...

ФА куп-финале: Челси – Манчестер Ј. за „спас“ на сезоната

Мечот се игра на стадионот „Вембли“ во Лондон Во вечерашното 137. финале на англискиот ФА-куп, најстарото куп- натпреварување во светот (се игра од 1872 г.),...

„Вембли“ се продава за една милијарда евра

Можен купувач е Пакистанецот со американски пасош Шахид Кан, газдата на фудбалскиот клуб Фулам, кој се надева дека договорот со Фудбалската асоцијација на Англија...