Ознака: велосипеди

Во чест на Тоше кавадарчани со велосипеди од Нова Градишка до...

Група кавадарчани денеска стартуваше со велосипедска тура „Од срце за Тоше”. Со велосипеди тргнаа од Нова Градишка, каде што загина македонскиот пејач и ќе...

Изнајмувањето велосипеди во мирување

Граѓаните на главниот град сѐ почесто се одлучуваат да го користат велосипедот како алтернативно или главно превозно средство, за да го избегнат градскиот метеж....

Во градот ќе осамнат три нови велопаркинзи

Со одлука на советот, градот Скопје ќе прими донација од три велопаркинзи со капацитет за 72 велосипеди од страна на Скопската пиварница. Вкупната вредност...

Скопје доби пет станици за поправка на велосипеди

„Вози право, вози здраво“ е насловен проектот што вчера го промовираа градот Скопје и Стопанска банка, а со кој како донација се изградија пет...

Целосно исцрпени средствата за субвенции за велосипеди

Целосно се исцрпени средствата предвидени за субвенции за купување велосипед, односно до крајот на денешниот ден се пристигнати 3.131 барања, информираат од Град Скопје. Со...

Нови 60 паркинг места за велосипеди во Карпош

Во организација на Општина Карпош и Центарот за климатски промени, денеска во општината се одржа „вело дружба” на која учествуваа жители на Карпош со...

Втор круг субвенции за велосипеди во Карпош

Општината Карпош од вчера почна со нови субвенции за велосипеди за жителите на Карпош. По покажаниот голем интерес во првиот круг субвенции, советот на...

„Аутдор-фестивал“ во најзелениот предел Азот

Од 25 до 27 мај во селото Богомила, општина Чашка, четврти пат се одржува велосипедски офроуд-настан, кој поради проширувањето на активностите оваа година прерасна...

Заврши пријавувањето за субвенции за велосипеди во Карпош

Општина Карпош соопшти денеска дека е пополнета квотата за доделување на субвенции за купување на велосипеди. – Со оглед на тоа што квотата за субвенционирање...

Над 1.300 барања за субвенции за велосипеди во Скопје

До крајот на вчерашниот ден на шалтерите на Град Скопје се поднесени над 1.300 барања за субвенции за купување велосипед, што говори за голем...