12.8 C
Skopje
26.9.2021 - 2:13

Ознака: велосипедист

Единаесетгодишно дете тешко повредено при удар од возило во Прилеп

Единаесетгодишно дете, кое возело велосипед, се здоби со тешки телесни повреди, откако било удрено од патничко возило во Прилеп. Несреќата се случила вчера претпладне, а...

Прегазен велосипедист на патот Тетово-Брвеница

Шеесет и едногодишен жител на тетовско Долно Седларце почина откако на него налетал автомобил марка „БМВ“, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера во 17:20 часот...

Автомобил удрил во велосипедист, возачот избегал

Вчера во комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил донесен тешко повреден велосипедист кој бил удрен со автомобил во населбата Илинден. -На 09.12.2018 година во 09.50 часот...

Прегазен велосипедист на регионалниот пат Куманово-Свети Николе

Велосипедист почина, откако бил удрен од автомобил на регионалниот пат Куманово-Свети Николе. Несреќата се случила вчера околу 17:40 часот, кога патничко возило „Опел корса“ со...

Автомобил удри велосипедист кај Стара железничка

На булевар „Кирил и Методиј“ во Скопје вчера околу 13.45 часот автомобил удрил во велосипедист. -Патничко возило „Шкода“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Т.(36)...

Жена тешко повредена од велосипедист

Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед на улицата „Народна Револуција“ во Куманово. Како што информира МВР, вчера во 19:15 часот...

Тешко повреден велосипедист на патот Битола-Прилеп 

На патниот правец Битола - Прилеп вчера бил тешко повреден велосипедист, откако во него удрил автомобил.  -Вчера околу 18.00 часот на патниот правец Битола - Прилеп ...

Британец удрил со возило во велосипедист

Британец синоќа возејќи автомобил „мицибуши“ удрил велосипедист на улицата „Христо Татарчев“ во Скопје по што повредениот велосипедит е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“...

Велосипедист тешко повреден откако во него удрил мерцедес, возачот избегал

Триесет и едногодишен велосипедист е повреден ноќеска 30 минути по полноќ на улицата „Цветан Димов“ во Скопје кога во него удрило возило „мерцедес“, а...

На велосипедист му го украле ранецот со 300.000 денари

Маж бил ограбен синоќа од две непознати лица на булеварот „Партизански одреди“. Во Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа во 23:55 часот, А.Ц.(56) пријавил дека...