-1.6 C
Skopje
16.11.2018 - 4:50

Ознака: велосипедист

Прегазен велосипедист на регионалниот пат Куманово-Свети Николе

Велосипедист почина, откако бил удрен од автомобил на регионалниот пат Куманово-Свети Николе. Несреќата се случила вчера околу 17:40 часот, кога патничко возило „Опел корса“ со...

Автомобил удри велосипедист кај Стара железничка

На булевар „Кирил и Методиј“ во Скопје вчера околу 13.45 часот автомобил удрил во велосипедист. -Патничко возило „Шкода“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Т.(36)...

Жена тешко повредена од велосипедист

Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед на улицата „Народна Револуција“ во Куманово. Како што информира МВР, вчера во 19:15 часот...

Тешко повреден велосипедист на патот Битола-Прилеп 

На патниот правец Битола - Прилеп вчера бил тешко повреден велосипедист, откако во него удрил автомобил.  -Вчера околу 18.00 часот на патниот правец Битола - Прилеп ...

Британец удрил со возило во велосипедист

Британец синоќа возејќи автомобил „мицибуши“ удрил велосипедист на улицата „Христо Татарчев“ во Скопје по што повредениот велосипедит е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“...

Велосипедист тешко повреден откако во него удрил мерцедес, возачот избегал

Триесет и едногодишен велосипедист е повреден ноќеска 30 минути по полноќ на улицата „Цветан Димов“ во Скопје кога во него удрило возило „мерцедес“, а...

На велосипедист му го украле ранецот со 300.000 денари

Маж бил ограбен синоќа од две непознати лица на булеварот „Партизански одреди“. Во Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа во 23:55 часот, А.Ц.(56) пријавил дека...

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Во сообраќајна несреќа во текот на вчерашниот ден во Скопје тешко повреден е велосипедист. Од МВР информираат дека несреќата се случила околу 20,30 часот во...

Прегазен велосипедист кај Хиподром

Вчера околу 8 часот на локалниот пат Скопје-населба Илинден, во близина на Хиподром, товарно моторно возило “Мерцедес“ удрило во велосипедист. Од МВР информираат дека со...

Велосипедист почина од срцев удар на трката Париз-Рубе

Белгискиот велосипедист Мишел Гулертс почина на 23-годишна возраст од срцев удар за време на трката Париз-Рубе. Гулертс падна по 110 извозени километри од 237 километри...