38.8 C
Skopje
27.7.2021 - 20:32

Ознака: велосипедизмот

Кoрoнавирусот го поттикна велосипедизмот

Според Европската велосипедска федерација, лани градовите потрошиле милијарда евра на велосипедски мерки поврзани со ковид-19, создавајќи најмалку илјада километри велосипедски патеки Кога пандемијата на коронавирусот...

Бернал: Во велосипедизмот не можете да лажете

Не ветувам дека ќе победам повторно на Тур де Франс, но ветувам дека ќе дадам сѐ од себе, вели ланскиот победник Бернал, чии најголеми...