Ознака: велика британија

Велика Британија од понеделник ги затвора сите коридори за патување

Велика Британија ги зајакнува граничните контроли за да спречи нови видови на коронавирус да влезат на нејзината територија, суспендирајќи ги коридорите преку кои државјани...

Франција и Велика Британија ја одобрија вакцината на „Модерна“

Франција и Велика Британија ја одобрија употребата на вакцината против коронавирус на американската фармацевтска компанија „Модерна“. Франција соопшти дека е одобрена употреба на вакцината на...

Џонсон објави ново национално заклучување до средината на февруари

Британскиот премиер Борис Џонсон вечерва објави ново заклучување на национално ниво во Англија барем до средината на февруари, како превенција против брзото ширење на...

Регистрирани 106 нови случаи и 20 починати од коронавирус

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 761 тестирања, а регистрирани се 106 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-72, Куманово-4,...

Асанж нема да биде екстрадиран во САД

Основачот на Викиликс оствари голема победа против американските власти, кои го обвинија за заговор и кршење на Законот за шпионажа. САД го товарат 49-годишниот Асанж...

Британски пензионер на дијализа прв ја прими оксфордската вакцина

Велика Британија започна да ги вакцинира граѓаните со вакцината „ковидшилд“ произведена од „Астра зенека“ и универзитетот Оксфорд, а првата доза ја прими Брајан Пинкер...

Британија прва почнува имунизација со оксфордската вакцина

Велика Британија е првата земја во светот што денес започна со имунизација со вакцината на фармацевтската компанија „Астра зенека“ и универзитетот „Оксфорд“. Вкупно 530.000 дози...

Кралицата Елизабета го одобри трговскиот договор меѓу Велика Британија и ЕУ

Портпаролката на Претставничкиот дом, Линдзи Хојл, им порача на пратениците дека трговскиот договор меѓу Велика Британија и ЕУ е одобрен од кралицата Елизабета Втора. По...

ЕУ и Велика Британија го потпишаа Договорот за трговија и соработка

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, и претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, во име на ЕУ го потпишаа Договорот за трговија...

Велика Британија ја одобри вакцината на Оксфорд и „Астра зенека“

Велика Британија ја одобри вакцината против коронавирус, изработена од универзитетот Оксфорд и „Астра зенека“. Велика Британија е прва земја што ја одобри оваа вакцина досега,...

Watch Fire Force Episode 16 (https://animeflix.nl/m/9l2N/ep-16) at website https://animeflix.nl. See more animeflix plunderer

Bleach (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/B59N) Episode 366 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll premium account 2020