Ознака: велешкиот театар

Велешкиот театар со „Црвенкапа“ во Прилеп

Театарот „Јордан Х.К-Џинот“ од Велес, в петок, 31 мај, во Народниот театар „Војдан Чернодрински“ во Прилеп, со почеток во 19 часот, ќе го отвори...

Премиера на „Свадбата“ во Велешкиот театар

Утревечер, на Малата сцена со почеток во 20 часот, Театар „Јордан Х.К-Џинот“, Велес премиерно ќе ја изведе претставата „Свадбата“, работена по текстови од Алан...

Се подготвува „Кредит“ во велешкиот театар

Во тек се подготовките за првата годинашна премиера на претставата „Кредит“, која ќе биде одиграна во народниот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес. Се работи...