13.2 C
Skopje
7.4.2020 - 19:29

Ознака: велес

Локализиран пожарот кај езерото Младост

Локализиран е пожарот кој повеќе од осум часа гореше во околината на Велес и езерото Младост. Изгорена е голема површина на борова шума од...

Четворица приведени поради пожарите во Велес

Четири лица се приведени поради пожарите во Велес. Од МВР потврдуваат дека четворица велешани биле приведени во полициската станица во Велес и се очекува...

Голем пожар во околината на езерото Младост

Пожарот во близина на Велешкото езеро „Младост” е проширен на поголема површина. Во гасењето на пожарот се ангажирани 50 вработени од АРМ и еден...

Клуч на врата за давање лекови на наркозависници

Агенцијата за лекови и медицински средства при Министерството за здравство изготви записници за затворање на две аптеки во Велес поради незаконско работење со набавка...

На експретседателот на кривичниот суд Панчевски ќе му се суди во...

Основниот кривичен суд во Скопје соопшти дека на обвинетиот Владимир Панчевски ќе му се суди во велешкиот суд поради непристрасност. - Судот достави решение со...

Татко и син приведени по семејна драма во Велес

Татко и син се приведени во полиција по семејна драма која што се случувала во Велес. Како што информира од МВР, вчера околу 15 часот...

Товарен воз удрил во автомобил кај Велес

Товарен воз удрил во автомобил на пругата Велес – Битола, кај поранешната фабрика „Киро Ќучук“ во Велес. Во несреќата нема повредени. Според информациите на МВР,...

Со претставата „Црвенкапа“ на велешкиот театар започна првиот детски фестивал „Силјан...

Со претставата за деца „Црвенкапа“ во адаптација на Сашо Димоски, а во режија на Деан Дамјановски и забава за најмладите, синоќа во тетатарот Војдан...

Србин со автомобилот излета од автопатот кај Велес

Патничко моторно возило со српски национални ознаки, управувано од Н.С.(48) од Република Србија, синоќа излетало од патот на автопатот Скопје-Велес во близина на селото...

Македонските лажни вести уште провејуваат низ Западот

Вообичаениот работен ден за авторот на лажни вести се чини како секојдневна работа во канцеларија. Секое утро, Тамара ќе го вклучеше лаптопот за да...