3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 5:07

Ознака: вегански

„Мекдоналдс“ го лансира својот прв вегански бургер

„Мекдоналдс“ наскоро ќе го лансира својот прв вегански бургер во Велика Британија по тригодишно истражување и развој. Долгоочекуваниот мекплант има плескавица од зеленчук развиена во...

„Модниот викенд 2018“ лансира бавна мода, вегански материјали и нула отпад

Четиринаесет ревии продефилираа на осумнаесеттото издание на „Модниот викенд Скопје“, кое понуди нетипични модни перформанси, визии за модата и за нејзината одржливост Осумнаесеттото издание на...