Ознака: „Вајнстин“

Скандалот „Вајнстин“ е инспирација за книги, филмови и серии

Како резултат на скандалот, објавени се голем број книги, филмови и телевизиски проекти што го истражуваат развојот на приказната, како и целокупната култура на...

Вајнстин и десетина жени кои го тужат постигнаа прелиминарен договор

Холивудскиот продуцент Харви Вајнстин постигна прелиминарна спогодба во износ од 25 милиони долари со десетина жени кои го обвинија за сексуално вознемирување, велат неговите адвокати,...

Отфрлено едно обвинение против Вајнстин

Судот во Њујорк денеска отфрли едно од шестте кривични обвиненија против продуцентот Харви Вајнстин, откако обвинителите соопштија дека не се против со оглед на...

Вајнстин обвинет за силување

Обвинител на Менхетен покрена обвинение против американскиот продуцент Харви Вајнстин за силување и кривично сексуално дело. Обвинителот Сајрус Р. Венс во образложението за обвинението истакна...

Скандалот „Вајнстин“ на големото платно

Продукциските куќи „Анапурна“ и „План Б“, во соработка со новинарите од „Њујорк тајмс“, кои го открија секс-скандалот со продуцентот Харви Вајнстин, планираат да снимат...