16.8 C
Skopje
17.6.2021 - 4:03

Ознака: вашингтон

Пјонгјанг го предупреди Вашингтон да престане со провокации

Северна Кореја денеска ги предупреди САД да не провоцираат и негираше дека Пјонгјанг се согласил на преговори под американски притисок. Портпаролот на севернокорејското Министерство за...

Вашингтон: Протерувањето американски дипломати од Русија само ги влошува односите

Протерувањето на 60 американски дипломати од Русија не е неочекувано и САД ќе се справат со тоа, соопшти синоќа Белата куќа. Одлуката сепак дополнително ги...

Москва адекватно ќе му одговори на Западот

Москва адекватно ќе одговори на одлуките на Вашингтон и повеќе западни земји за протерувањето руски дипломати, изјави денеска портпаролката на руското Министерство за надворешни...

Сомнителни пакети испратени до владини и воени објекти близу Вашингтон

Сомнителни пакети се испратени до шест владини и воени објекти во близина на американската престолнина Вашингтон. ФБИ и американската војска соопштија дека проверуваат шест сомнителни...