14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 12:25

Ознака: Васил Гарванлиев

Гарванлиев по евровизискиот настап: Најдоброто од мене допрва следува

Македонскиот претставник Васил Гарвалиев синоќа не влезе меѓу десетте финалисти на првата полуфинална вечер на „Евровизија 2021“, што се одржува во арената „Ахој“ во...

Познати првите десет полуфиналисти, Васил Гарванлиев не е меѓу нив

„Евровизија 2021“ Преставниците на Норвешка, Израел, Русија, Азербејџан, Малта, Литванија, Кипар, Шведска, Белгија и Украина, кои настапија на Првата полфинална вечер, што се одржа вечерва...

Гарванлиев утревечер на Европа ќе ѝ ја запее „Here I stand“

Со дефилето на учесниците, синоќа, официјално беше означен почетокот на 65. то издание на „Евровизија“ во Ротердам, Холандија. И македонскиот претставаник Васил Гарванлиев, во...

Васил Гарванлиев имаше одлична прва проба на евровизиската сцена во Ротердам

Васил Гарванлиев, нашиот евровизиски преставник, заедно со тимот на МРТ, носител на лиценцата за овој избор, денеска ја имаше првата проба на евровизиската сцена...

Васил Гарванлиев ќе учествува на „Евровизија“ наспроти реакциите на јавноста

МРТ одлучи Васил Гарванлиев ќе биде македонски претставник на „Евровизија 2021“, што во мај, ќе се одржи во Ротердам, Холандија. Така одлучи Комисијата за утврдување...

Гарванлиев: Јас сум амбасадор на музика и никогаш нема да се...

Јас со музика сум со чиста цел, чиста визија и моментно имам огромна одговорност да ја претставам Македонија на „Евровизија“. Потпишав договор со Македонска...

Бугарскиот водител Слави Трифoнов му понуди работа на Васил Гарванлиев

Познатиот бугарски водител и шоумен Слави Трифонов му понуди на македонскиот претставник на „Евровизија“, Васил Гарванлиев, да стане дел од неговата екипа, со што...

Во МРТ формирана комисија што ќе одлучува за судбината на Васил...

Македонската Радио Телевизија (МРТ) оформи комисија која ќе утврдува и одлучува што ќе се случи со нашиот годинашен претставник на „Евровизија“, Васил Гарванлиев. Од...

Се гордеам со овој проект, но се извинувам ако повредив некого

Васил Гарванлиев преку Фејсбук го објасни повлекувањето на евровизискиот спот Васил Гарванлиев преку Фејсбук го искоментира повлекувањето на спотот за песната „Here I Stand“ со...

Васил Гарванлиев: Спорните кадри се отстранети од евровизискиот спот!

По лавината реакции на јавноста за секвенца од неколку секунди во  евровизискиот спот на Васил Гарванлиев за песната „Here I stand“, во која е...