39.8 C
Skopje
30.7.2021 - 18:21

Ознака: Васил Ангов

Во сеќавање на Васил Ангов

Гевгеличани ги потресе веста дека од компликации настанати од ковид-19, синоќа почина нивниот омилен сограѓанин Васил Ангов, пејач и музичар. Некаде на средината на оваа...