2.1 C
Skopje
30.3.2020 - 10:13

Ознака: ВАР

Манчестер сити во нераскинлива врска со ВАР

На дерби-мечот Манчестер сити - Тотенхем (2-2), победоносниот гол на Габриел Жезус во 93-та минута беше поништен по интервенцијата на судиите од контролното ТВ-студио...

По две години Премиер-лигата е подготвена за ВАР

Во следната сезона 20-те стадиони на кои ќе се играат мечевите во Премиер-лигата ќе бидат опремени со технологија преку која одлуките ќе можат да...

ВАР работи со полна пареа, а незадоволството е од долгото време...

На Копа Америка проверките со ВАР траеле во просек по две минути и 26 секунди, што е речиси двојно повеќе од времето што било потребно...

Ватерполото влезе во семејството ВАР

Белград е подготвен за финалниот турнир во Светската лига во ватерполо, на кој победникот ќе обезбеди олимписка виза, но, турнирот ќе биде историски по...

Постојаност

Така, без разлика на тоа дали има некаков ВАР во некој спорт, дали е во оптек некое ново правило и воопшто има ли некакви...

Прво финале на ЛЕ во Азербејџан и прво со ВАР

Мечот Челси - Арсенал ќе се игра в среда, 29 мај (21 часот), на Олимпискиот стадион во Баку, кој има капацитет од околу 70.000...

Божиновски: Со ВАР судиите се посигурни

Манчестер јунајтед го елиминира ПСЖ, а Порто ја совлада Рома, по што овие два тима им се придружија на Ајакс и на Тотенхем во...

ВАР, иако бавно, ја презема контролата

На двата меча во ЛШ во средата, Атлетико - Јувентус (2-0) и Шалке - Манчестер сити (2-3) имаше неколку контроверзни ситуации во кои беше...

ВАР сѐ повеќе се шири, а кога ќе дојде во Македонија

Наш главен приоритет во моментов се подобрување на инфраструктурата, реновирање, поправање на старите и дотраени стадиони или изградба на нови, потоа на ред ќе...

Без фаворити и со воведен ВАР продолжува богатата ЛШ

Во осминафиналето, чии први натпревари се играат утревечер и в среда, избегнати се дуелите помеѓу клубови од иста земја и од иста група, но...