Ознака: вар технологија

ВАР уште збунува, Чеферин предлага промени

Значи, нашиот предлог ќе биде да има толеранција 10-20 сантиметри за офсајд. На мечевите во УЕФА немаме многу интервенции затоа што нашиот шеф на...

ВАР-технологијата приреди шоу во премиерлигашкото деби

Шампионот Манчестер сити ја почна сезоната со убедлива победа на гостувањето кај Вест хем од 5-0, и покрај тоа што ВАР-системот првпат во историјата...

Продолжува конфузијата со фудбалскиот првак на Африка

Судот за спортска арбитража (САС) во Лозана ја поништи одлуката на Фудбалската конфедерација на Африка (КАФ) за преигрување на финалниот реванш-меч во африканската Лига...

Кога Гога ќе те пренесе жеден преку Река

Уф, гледав дебата. Добро, бре, мораше сите тројца кандидати да бидат правници? Не можеше еден, што знам, фудбалер да е? Па, да ни објасни...

УЕФА пред одлука за воведување ВАР во Лигата на шампионите

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ја разгледува опцијата за воведување на ВАР технологијата веќе во претстојната сезона. Иако претходно беше одлучено судиите да немаат помош од...

Премиерлигашите засега против ВАР системот

Англиските премиерлигашки клубови се изјаснија денеска дека се против воведување ВАР технологија од сезоната 2018/2019 година. На денешното гласање учествуваа сите 20 клубови од Премиер...