11.9 C
Skopje
19.4.2019 - 12:51

Ознака: Вардар

Вардар на четврто место меѓу десетте најдобри екипи според ЕХФ

ЕХФ ги соопшти рејтинзите за клубовите по една третина од групната фаза во Лигата на шампионите, а Вардар поради одличната игра се наоѓа на...

Вардар поразен на гостувањето во Загреб

Екипата на Вардар доживеа пораз на гостувањето кај ППД Загреб со 23-26 (14-14) во меч од 6. коло на СЕХА лигата.    Серијата на македонскиот шампион...

Првата четвртина за Вардар

По една четвртина од првенството во Првата фудбалска лига, Вардар е прв со седум бода повеќе од најблиските конкуренти. Во деветтото коло Вардар ја...

Вардар не го дава врвот

Продолжи победничката серија на вардарци во ЛШ, со што е зачувана и лидерската позиција во групата А со максимални осум бода, по два повеќе...

Неочекувано – шампионот реди нули

Со натпреварите од 4-то коло од Лигата на шампионите продолжи победничката серија на ракометарите на Вардар, ПСЖ и на Сегед, а продолжи и црната...

Со фуриозна игра во вториот дел, Вардар го урна и Левен

Продолужва победничката серија на ракометарите на Вардар во годинашнава Лига на шампионите (ЛШ), откако вечерва во рамките на 4-то коло, во Спортскиот центар „Јане Сандански„ во Скопје, беше совладан бундеслигашот Левен со 29-27, со што...

Со победнички импулс и против Левен

Двете екипи досега осум пати ги одмериле силите меѓу себе во ЛШ, а поуспешен е Вардар со пет победи, еден нерешен резултат (на гости)...

Македонија Ѓорче Петров го елиминираше Вардар во осминафиналето од Купот на...

Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров го елиминираа Вардар во осминафиналето од Купот на Македонија, откако во реванш натпреварот денеска го совладаа со 2:1. Првиот...

ПСЖ лесно го мина Загреб

Францускиот ракометен гигант ПСЖ, македонскиот првак Вардар и полскиот вицепрвак Висла го задржаа победничкиот ритам и во 3-то коло од Лигата на шампионите (ЛШ)...

Вардар не респектира никого – победува

Со триумфот над Веспрем на гости, црвено-црните само потврдија дека и годинава ќе атакуваат на првото место во својата група, а потоа и на...