6.9 C
Skopje
13.12.2019 - 18:14

Ознака: Вардар

„Макстил“: Индустриската вода е бистра и без видливи примеси

Компанијата „Макстил“ ги демантира гласините што се појавија денеска според кои загадувањето на Вардар доаѓа од кругот на поранешна Железара. Од „Макстил“ вечерва преку соопштение...

Следи меч со тим што ја усовршил играта „седум на шест“

Вардар во првиот меч дома сезонава го пречекува Порто, утре од 17 часот Ракометарите на македонскиот и европски првак Вардар утре (17 часот, пренос на...

Вардар го одбрани Суперкупот

Шампионот Вардар го одбрани трофејот во македонскиот Суперкуп, откако славеше со 26-24 против освојувачот на Купот, Металург. Вардарци имаа потполна контрола од самиот почеток, па...

Мотоциклист падна во Вардар од мостот „Близнаци“

На кејот на реката Вардар, во близина на мостот „Близнаци“ синоќа 28-годишен скопјанец управувајќи мотоцикл изгубил контрола и паднал во реката. М.М. се здобил со...

Металург и Вардар ќе играат за трофејот во Суперкупот

Во спортската сала во Куманово, вечерва, (20.30 часот, пренос на ТВ Телма) треба да се одигра третиот ракометен Суперкуп на Македонија, во кој силите...

Писонеро: Не е лесно да се победи во Монпелје

За двократниот европски ракометен првак Вардар, победата над Монпелје беше вкупно 70-та во групната фаза во ЛШ, па моментно на таа топ-листа е на...

Вардар по трет пат славеше во Монпелје

Двократниот европски првак и актуелен бранител на титулата Вардар, со победа ја започна годинешнава Лига на шампионите (ЛШ) во ракомет, откако попладнево во Монпелје...

Македонските тимови ја почнуваат сезоната во ЛШ

Во првото коло Вардар денеска гостува кај Монпелје, за кој настапуваат и Ричардсон, Порт, Гребиј, Дуарте, Шего..., а дебитантот Еурофарм Работник утре го пречекува...

Да ги задржиме чистите води на Вардар – да бегаме од...

Потребно е да се задржиме на нашата основна идеја на изградба на Проектот на искористување (задржување) на вардарските води во нaшата држава, кои сѐ...

Писонеро: Пекинг е непозната екипа за нас, но целта е секогаш...

Прв противник на Вардар во новата сезона вечерва е дебитантот во Регионалната лига Ракометарите на европскиот првак Вардар своето учество во новата, деветта сезона во...