18.6 C
Skopje
19.7.2019 - 0:09

Ознака: Вардар

Илјадници граѓани ги пречекаа вардарци на плоштад

Илјадници граѓани со овации и громогласен аплауз на плоштадот „Македонија“ во Скопје синоќа ги пречекаа ракометарите на Вардар кои по втор пат, го освоија...

Град Скопје ќе им додели шест милиони денари на ракометарите на...

Советот на Град Скопје донесе одлука за доделување награда во висина од 6 милиони денари, како и средства за организирање пречек на ракометната екипа...

Триумф за ново финале во Лигата на шампионите

Годинава да не биде заборавена традицијата се погрижија ракометарите на Вардар, кои во полуфиналето ја елиминираа славната Барселона, иако и во последните 15 минути...

Еуфорија во Скопје, се слави победата на Вардар

На Плоштадот ,,Македонија” каде на видео-бим се следеше натпреварот од ракометното финале на Лига на шампиони во Келн, Германија, владее вистинска еуфорија. Ракометарите на Вардар...

Вардар по вторпат на врвот на ракометна Европа

Наши известувачки од Келн: Јасминка Павловска Сузана Митревска Veni, vidi, Vardar!  Насловот во специјалното издание на билтенот на ЕХФ на Ф4 во Келн, по првиот полуфинален меч,излезе...

Финалето Вардар-Веспрем на видео-бим на плоштадот „Македонија“

Градот Скопје организира заедничко следење на финалниот натпревар од Ф4 турнирот за титулата во ЕХФ Лигата на шампионите, каде Вардар денеска во 18 часот...

Чудо во Келн, Вардар прво се изнапромаши, па ја победи Барселона...

  Наши известувачки од Келн: Јасминка Павловска Сузана Митревска Ра­ко­ме­та­ри­те на ма­ке­дон­ски­от пр­вак и европски шампион од 2017 година, Вардар, по втор пат ќе играат во големото финале...

Вистински пиво-фест во Келн пред ракометниот Ф4 во Ланксес арената

Наши известувачки од Келн: Јасминка Павловска Сузана Митревска Неколку часа пред полуфиналниот меч на ракометниот Ф4 во Келн, меѓу македонскиот Вардар и шпанската Барселона, расположението во тимот...

Можно ли е второ вардарово чудо во Келн

Во меѓусебните дуели, Барселона славела во 12, Вардар во два, а еден меч завршил без победник. Вардар против Веспрем одиграл осум средби, еднаш победил,...

Вардар подготвен посакува да се повтори Келн 2017

Карачиќ, Дибиров, Чупиќ, Шишкарев, Мораеш и капитенот Стоилов викендов ќе имаат можност вторпат да го кренат пехарот во ЛШ бранејќи ги боите на Вардар,...