Ознака: Вардар

Се расчистува кејот околу новиот пешачки мост кај МНТ

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар. - Овој дел...

УХМР предупредува за локалните излевања и за зголемувањето на водостоите

Локални излевања на Вардар кај Рашче, на Крива Река и на Пчиња во кумановскиот регион, како и водотеци во охридскиот и битолскиот регион се...

Полициски службеници спасија 67-годишна жена од водите на Вардар

Полицијата утрово извлекла 67-годишна жена од водите на реката Вардар во Скопје. - Денеска (01.01.2021) во 10.16 часот, веднаш по добивање на пријава во СВР...

Од Вардар извлечено тело на маж, најверојатно бил убиен

Од Вардар, под мост помеѓу селата Чегране и Тумчевиште, вчера е извлечено безживотно тело на маж, а според првичните сознанија на гостиварското обвинителство, станува...

Диме Георгиев: Вардар ни беше како магнет

ОД РЕПОРТЕРСКИОТ БЕЛЕЖНИК НА ЗОРАН МИХАЈЛОВ: СЕРИЈАЛ ЗА ВЕЛИКАНИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ (187) Сите деца од Скопје уште при првиот контакт со топката посакуваа да...

Тетовец скокнал во Вардар и спасил 81-годишен маж

Од водите на реката Вардар вчера бил спасен Б.М.(81) од Скопје, на подрачјето на општина Аеродром. Дваесет и седумгодишен градежник од Тетово го забележал мажот...

Деветгодишно дете спасено од Вардар

Попладнево околу 14 часот машко дете паднало во река Вардар помеѓу Камени Мост и мостот Гоце Делчев. Како што информираат од МВР, полициски службеници од...

Од Вардар извлечено телото на 51-годишен велешанец

Вчера околу 10.30 часот во СВР Велес било пријавено дека во водите на реката Вардар било забележано тело на починато лице. Полициски службеници од СВР...

Извлечено и телото на мажот кој се обиде да ја спаси...

Од водите на Вардар е извлечено и телото на 45-годишен маж кој утринава скокнал во реката кај Гостивар за да спаси 19-годишна девојка. Претходно околу...

Шуки имаше порака во шишињата, но јас веќе немам зборови

Перформанс на Александрос Стаматиу Независниот фотограф Алекдандрос Стаматиу денес исфрли десетина шишиња во Вардар од Камениот мост во Скопје, симболично испраќајќи ги во родната Грција...

Watch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Preview 3 at website https://kissanimeonline.com. See more kiss kiss anime

Redo of Healer (https://animeflix.nl/m/deo5) Episode 1 at ANIMEFLIX animeflix dragon ball