17.1 C
Skopje
23.3.2019 - 12:32

Ознака: Вардарска регата

По Вардар од Велес заплови 20. Вардарска регата „Гемиџии 2018“

Под Мало мовче утрово по Вардар од Велес заплови 20. Вардарска регата „Гемиџии 2018“ што ја организира Општина Велес. Во својство на организатор денеска во...