21.8 C
Skopje
6.6.2020 - 16:18

Ознака: ванила

Ванилата поскапа од среброто

Цените на ванилата во изминатите две години се зголемија, по што овој сладок зачин моментно чини повеќе од среброто. За еден килограм ванила потребни се...