-3.2 C
Skopje
18.1.2022 - 3:12

Ознака: ванеса брајант

Вдовицата на Коби Брајант ги тужи шерифот и полицијата на Лос...

Ванеса Брајант, сопругата на загинатата кошаркарска ѕвезда Коби Брајант ги тужи шерифот Алекс Виланева и полицијата на Лос Анџелес за објавување на фотографии од...

Вдовицата на Коби ја тужи компанијата со хеликоптерот за немарност и...

Сопругата на Коби Брајант, Ванеса Брајант, ја тужи компанијата што го поседувала хеликоптерот, во кој беа нејзиниот сопруг и ќерката Џијана, како и уште...

Ванеса Брајант ја тужи хеликоптерската компанија за трагичната несреќа

Ванеса Брајант поднела тужба против хеликоптерската компанија „Ајланд експрес хеликоптерс“ барајќи економска и казнена отштета по смртта на нејзиниот сопруг, НБА легендата Коби Брајант...

Нема зборови што можат да ја опишат болката на Ванеса Брајант

Сопругата на НБА ѕвездата Коби Брајант, Ванеса се огласи за првпат по трагичната несреќа, во која животот го загубија нејзиниот сопруг и ќерката, како...