Ознака: валенсија

Решавачки мечеви во Ливерпул, Барселона, Валенсија…

Наполи вечерва го игра клучниот меч во фудбалската ЛШ (група Е) на гости кај актуелниот европски првак, Ливерпул, но тој меч е во сенка...

Статуа за навивачот кој иако беше слеп имаше сезонски билет

Шпанскиот клуб Валенсија му оддаде совршена почит на својот навивач, Висенте Апарисио, кој иако беше слеп го обновуваше сезонскиот билет, поставувајќи негова статуа на...

Има сомнеж дека е наместен мечот на кој Валенсија избори пласман...

Победата на Валенсија на гости кај Валјадолид со 2-0 во последното коло на Примера со што Валенсија избори пласман во Лигата на шампиони идната...

УЕФА ќе ја казни Валенсија

УЕФА ќе го казни тимот на Валенсија за употребата на логото на „Адидас“ на дресовите за време на натпреварот со Манчестер Јунајтед во дуелот...

Јувентус и Роналдо тргнуваат да ја покорат Европа

Желбата на Јуве е да се добиваат натпреварите на зелениот терен, но и да се стане најпознатиот клуб на светот, во категоријата каде што...

Вкупно 68 лица загинаа во немири и пожар во венецуелска...

Вкупно 68 лица загинаа во немири и пожар кои избувнале во келиите на полициска станица во централниот венецуелски град Валенсија. Полицијата со солзавец ги растерала...