12.8 C
Skopje
3.12.2021 - 13:38

Ознака: Вакцинирани

Во Србија речиси 600.000 граѓани вакцинирани против коронавирус

Досега во Србија се вакцинирани речиси 600.000 граѓани, поточно – 592.643. Втората доза, според последниот пресек, ја примиле 47.665 граѓани на Србија. Давањето на втората доза...

Нетанјаху: Три проценти од починатите од ковид-19 минатиот месец беа вакцинирани

Повеќе од 97 проценти од смртните случаи од ковид-19 во Израел во текот на минатиот месец се луѓе кои не бea вакцинирани, изјави денеска...

Израел и Грција постигнаа договор за слободно патување на вакцинираните туристи

Израел и Грција се согласија дека нивните граѓани, кои примиле вакцина против коронавирусот, ќе може слободно да патуваат во двете земји. - Треба да им...

На летување само вакцинирани!

Вакцинираните патници не мора да бидат тестирани или сместени во карантин доколку при влез во земјата покажат потврда за вакцинација, најави грчкиот министер за...

Шпанија ќе прави регистар на лица што одбиваат да се вакцинираат

Шпанските власти ќе водат регистар на луѓе што одбиваат вакцина против коронавирусот и ќе ги споделат податоците со другите европски земји. Сепак, податоците нема...

Коронавирусот никогаш нема да исчезне

Без разлика што се случува сега, вирусот ќе продолжи да кружи во целиот свет Коронавирусот што предизвикува ковид-19 разболе милиони луѓе и се прошири на сите...

Вакцинирани од одговорност

Во изминативе години уредно бевме информирани како во САД и во голем број европски држави, кои, се разбира, ги користиме како модел, се промовира...