Ознака: вакцинирани пациенти

Матичните лекари да бидат наградени ако 70 отсто од пациентите им...

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека во последниве неколку дена се разгледуваат мерки за невакцинираните лица кои нема да ги загрозуваат работните места...

Европската унија ги отвора границите за вакцинираните патници

Европската унија ќе ги отвори границите за целосно вакцинираните лица, објави денеска агенцијата „Франс прес“ (АФП). Европската унија се очекува потполно да ги отвори своите...