Ознака: вакцина

Филипче: Веднаш почнавме разговори за испораката на вакцините од Србија

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во денешното гостување во вестите на телевизија Канал 5 информираше дека по разговорот на премиерот Зоран Заев со...

Вакцината на „Синовак“ е поефикасна ако временскиот интервал помеѓу дозите е...

Кинеската компанија „Синовак биотек“ соопшти дека клиничките испитувања покажале оти нивната вакцина против ковид-19 е речиси 20 проценти поефикасна, а докажано е и дека...

Србија почнува масовна вакцинација

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, најави дека утре во Србија ќе почне масовна вакцинација на граѓаните против коронавирус. Таа изјави дека од утре ќе...

Пристапот „прво јас“ нè турка кон катастрофален пад во дистрибуцијата на...

Според директорот на СЗО Светот е на работ на катастрофален морален пад во дистрибуцијата на вакцини против ковид-19, изјави денеска генералниот директор на Светската здравствена...

Заев: Од Србија ќе добиеме осум илјади вакцини на „Фајзер“

Србија ќе ни отстапи 8.000 вакцини од „Фајзер“, а потоа можеби и ковид-вакцини од другите производители. Премиерот Зоран Заев соопшти дека ја прифатил понудената...

Вакцинацијата нема да ги отвори австралиските граници?

Можно е Австралија да не ги отвори целосно своите меѓународни граници годинава, дури и ако мнозинството од населението е вакцинирано против ковид-19, изјави австралиски...

Во Хрватска вакцинирани околу 46.000 лица, кај 80 забележани лесни несакани...

До изминатиот викенд вакцинирани се околу 46.000 граѓани во Хрватска, а 80 од нив имаат претежно лесни несакани ефекти, изјави Алемка Маркотиќ, директорка на...

Опозицијата обвинува за доцнење со вакцините, власта тврди дека обезбедува вакцини...

Преку три механизми, Владата предводена од СДСМ обезбедува вакцини против ковид-19, за 60 отсто од населението, реагира владејачкиот СДСМ откако претходно ВМРО-ДПМНЕ обвини дека...

Во Србија пристигнаа милион дози од кинеската вакцина

Ние сме првата земја во Европа што ја доби кинеската вакцина. Јас најверојатно ќе бидам претставникот на власта што прв ќе ја прими вакцината...

Во Србија пристигнуваат милион дози од кинеската вакцина

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ќе ја пречека испораката на милион дози на вакцината „Синофарм“ од Кина. Како што соопшти прес-службата на Вучиќ, утрово ќе...

Watch Spirit Chronicles Episode Preview (https://funimationfree.com/m/nBla/ep-1) at website https://funimationfree.com funimation anime

Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 1 (https://animeplanet.cc/m/NE8K/ep-1) at website https://animeplanet.cc anime planet one piece