Ознака: вакцинација

Србија почнува со масовна вакцинација против коронавирус

Србија почнува со масовна вакцинација за населението, откако земјата досега набави вкупно 1.054.950 вакцини и има договор за набавка на уште 6 милиони дози. Претседателот...

Филипче: Здравствениот систем е подготвен за вакцинација

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во вечерашното гостување во Дневникот на телевизија Сител потенцираше дека здравствениот систем е целосно спремен за вакцинација и...

Идејата за вакцина-сертификат добива поддршка во ЕУ, наспроти претпазливоста

Претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лејен изрази поддршка за иницијативата на грчката влада да им се овозможи слобода за патување на вакцинираните...

За вакцинирање се пријавиле 51 пратеник во хрватскиот парламент

Една третина, односно 51 пратеник во хрватскиот Сабор се пријавиле за вакцинирање против ковид-19. Пратениците ќе бидат вакцинирани во понеделник во 13 часот, објави „Индекс.хр“. Според...

Вакцинацијата на доброволно пријавените граѓани во Србија почнува утре

Вакцинацијата во Србија на првите 1.000 граѓани што се пријавија доброволно преку порталот „Е-управа“, а имаат над 75 години, ќе почне утре. Веста ја потврди...

Во Петриња почна вакцинација против коронавирус

Епидемиолозите во Хрватска почнаа со вакцинација на граѓаните во областа Петриња со вакцината на „Модерна“. Со оглед на тоа што станува збор за подрачје подложно...

Во Русија вакцинирани 1,5 милион луѓе

Рускиот претседател Владимир Путин ѝ нареди на Владата да ги прошири напорите за вакцинација. Руските власти соопштија дека повеќе од 1,5 милион луѓе веќе ја...

Играта на „брзи прсти“ при закажувањето вакцинација ги разочарува Германците

Почетокот на процесот на вакцинација во Германија е окарактеризиран како катастрофа, а еден од знаците за ваквата состојба е забележлив во северната покраина Шлезвиг-Холштајн,...

Романија е против грчкиот предлог за патување само со сертификат за...

Романскиот претседател Клаус Јоханис ја критикува идејата да се користи сертификат за вакцинација против ковид-19 за да се олесни патувањето на европските граѓани, посочувајќи...

Почна електронското пријавување за вакцинација

Србија Граѓаните на Србија од вчера можат да се пријавуваат за вакцинирање против ковид-19, а тоа може да го направат преку електронскиот систем што е...

Watch The King's Avatar Episode 12 (https://gogoanime.be/m/Elno/ep-12) at website https://gogoanime.be. See more detective conan gogoanime

Dr. Stone Episode 24 at website https://animeheaven.pro animeheaven attack on titan