3.1 C
Skopje
10.12.2019 - 1:55

Ознака: вакаливуд

Филмските ѕвезди на Вакаливуд

Уганда привлекува внимание во светот на кинематографијата со нискобуџетните акциски филмови исполнети со бркотници со автомобили, кунг-фу тепачки, специјални ефекти и експлозии, снимени во...