-0.3 C
Skopje
16.12.2019 - 7:12

Ознака: Б-дивизија

Младинките ќе разигруваат за петто место во Б-дивизијата

Македонската женска младинска репрезентација одигра епизодна улога во групната фаза на ЕХФ-шампионатот, Б-дивизијата за ракометарки до 19 години, и не успеа да обезбеди пласман...

Македонија го освои ЕХФ-шампионатот и избори пласман во елитната дивизија

Младинската ракометна репрезентација на Македонија ја совлада Белорусија со 29-23 во финалето на ЕХФ-шампионатот од Б-дивизијата, одиграно вечерва во Скопје, со што избори пласман...

Преку Фарски Острови до финале и до пласман на ЕП 2021

Во полуфиналето вечерва (20 часот) Македонија се среќава со Фарски Острови, а Белорусија игра против Швајцарија (17.30 часот) Македонија со победата над Украина (28-27) во...