Ознака: буџетскиот

Одобрен буџетскиот лимит во Формула 1

Со одлука на Советот на светскиот мотоспорт, од следната сезона тимовите во Формула 1 (Ф1) ќе имаат буџетски лимит од 145 милиони долари. Договорено...