Ознака: бујар османи

Нема отворени прашања меѓу Македонија и Црна Гора

Османи – Ѓукановиќ Во продолжение на својата официјална посета на Подгорица и состанокот со својот црногорски колега, Ѓорѓе Радуловиќ, министерот за надворешни работи на Бујар...

Османи: Без разлика на предизвиците интеграцијата во ЕУ нема алтернатива

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во рамките на официјалната посета на Црна Гора, оствари средба со шефот на црногорската дипломатија Ѓорѓе Радуловиќ. На...

Османи: Грција е еден од главните лобисти за процесот на евроинтеграција

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во рамките на официјалната посета на Грција се сретна со претседателката Катерина Сакеларопулу, грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како...

Грција и Македонија треба да бидат пример за пријателство на Балканот

Средба Османи-Дендијас Грција и Македонија треба да бидат пример за пријателство на Балканот, беше заклучено на средбата на министерот за надворешни работи, Бујар Османи, со...

Милошоски ги повика Османи и Димитров на дискусија за разговорите со...

Претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика, Антонио Милошоски ги повика вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи...

Османи заминува во Грција на средби со државниот врв

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, утре ќе оствари работна посета на Грција, на покана на својот домаќин, грчкиот министер за надворешни работи Николаос...

Османи: Ќе имаме појасна позиција по анализата на бугарскиот одговор на...

Акцискиот план за спроведување на договорот со Бугарија може да биде корисен за надминување на проблемите меѓу двете држави, истакна министерот за надворешни односи...

Османи има големи очекувања од португалското претседателство

Големи очекувања од португалското претседавање со Советот на ЕУ, кога е во прашање усвојувањето на преговарачката рамка за Македонија, има министерот за надворешни работи...

Османи: Регионот заслужува фер третман во процесот на европско интегрирање

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска престојуваше во работна посета на Република Австрија, каде оствари средби со својот хомолог и домаќин, сојузниот министер...

Потребна ни е правилна интерпретација на сегашноста и иднината

Бујар Османи во посета на Будимпешта Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во рамките на работната посета на Унгарија, оствари средба со својот домаќин, министерот...

Noblesse (Dub) Episode 9 at website https://crunchyrollfree.com free take your marks crunchyroll

That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) Episode Full at Funimation funimation now cost