3.3 C
Skopje
12.12.2019 - 10:57

Ознака: буш

Буш: Гласајте и учествувајте во носењето на историската одлука

Договорот од Преспа е храбар и фер компромис што ќе ја стави Македонија на патот кон ЕУ и НАТО и ќе и осигура светла...

Ирачанецот што фрли чевел кон Буш се кандидира за пратеник

Ирачкиот новинар Мунтазар ал-Заиди, кој пред 10 години тогашниот американски претседател Џорџ Буш помладиот го гаѓаше со чевел, за ирачките медиуми изјави дека има...

Буш Постариот хоспитализиран поради инфекција на крвта

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш Постариот примен е во Методистичката болница во Хјустон поради инфекција на крвта, изјави портпаролот на семејството Буш, Џим...