28.2 C
Skopje
21.8.2019 - 13:49

Ознака: Бутина

„Вашингтон пост“: Бутина имала контакт со поранешен член на изборната кампања...

Руската активистка Марија Бутина, уапсена минатиот месец за наводна шпионажа во корист на Москва, била во контакт со Џефри Гордон, поранешени член на кампањата...