15 C
Skopje
25.10.2020 - 17:15

Ознака: Бутел

Царовска ги посети учениците во „Панајот Гиновски“

БУТЕЛ Министерката за образование и наука Мила Царовска ги посети првачињата од основното училиште „Панајот Гиновски“ во Општина Бутел. Тие заеднички читаа сликовници од програмата...

Таблет за секој наставник

БУТЕЛ Општина Бутел, освен оптички интернет, обезбеди таблети за сите вработени од седумте општински основни училишта, кои ќе служат за потребите на онлајн наставата. Наставниците...

Згазен пешак во Бутел

Попладнево згазен е пешак на булеварот Христијан Тодоровски Карпош во Бутел 2. Полицијата е на терен и работи на расчистување на случајот.

Филипче најави нови поликлиники во повеќе скопски општини

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека населбите Ѓорче Петров, Бутел, Карпош, Аеродром и Ново Лисиче ќе добијат нови поликлиники, одговарајќи на новинарско прашање...

Општина Бутел ќе субвенционира купување велосипеди и електрични тротинети

По повод Светскиот ден без автомобили, градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски, беше дел од велосипедска тура со учениците од основните училишта на територија...

Сертификати и подароци од Смилевски за наставниците

БУТЕЛ Градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски, им додели сертификати и пригодни подароци на наставниците што дадоа особен придонес во реализацијата на учењето од далечина....

Скопјанец осомничен дека криел оружје и дрога во бункери во Бутел

Дваесет и четиригодишен скопјанец е осомничен дека ги сокрил оружјето, муницијата и дрогата во бункери во Бутел кои беа откриени на почетокот на мај. Основното...

Металург ќе игра против Спачва, а Бутел ќе се соочи со...

Металург ќе игра против хрватска Спачва од Винковци, а Бутел против унгарски Ѓенѓеш во првото квалификациско коло за ракометната Лига Европа. Ова е резултат...

Маж застрелан во нога додека седел пред кафуле во Бутел

Триесетгодишен скопјанец пријавил дека на 10 јули околу 15 часот, додека со Е.Н. и Р.Н. седеле пред угостителски објект во населба Бутел, во нивна...

ДИК: Гласањето во Бутел не е прекинато, се работело за недоразбирање

По обвинувањата дека на избирачко место во Бутел било фотографирано гласачко ливче, портпаролот на Државната изборна комисија, Адмир Шабани, вели дека инцидент немало. Недоразбирањето...