12.4 C
Skopje
6.4.2020 - 20:25

Ознака: бутан

Најскромната кралица владее со најсреќната земја на светот

Кралицата на Бутан, Џетсун Пема (28), најмладата кралица на светот, ги воодушевува жителите на оваа мала држава со својата убавина и скромност. Младата кралица,...

Оваа земја најмалку го загадува воздухот

Бутан е единствената земја која најмалку го загадува воздухот и влијае на климатските промени. За „National Geographic“, премиерот на Бутан пред две години изјави дека...