-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 14:37

Ознака: Бурим Рустеми

Рустеми: Јанева бараше да се затвори истрагата за „Поштенска банка“

Обвинителот Бурим Рустеми од поранешното СЈО сведочеше денеска пред судот за случајот „Рекет“ каде обвинети се Бојан Јовановски и поранешната шефица на СЈО Катица...

Рустеми треба да сведочи за „Рекет“

Обвинителот Бурим Рустеми, кој беше дел од СЈО, денеска треба да сведочи за случајот „Рекет“ во Кривичниот суд. Рустеми беше надлежен за истрагата „Поштенска банка“,...

Судењето за „ТНТ“ ќе продолжи по празниците

Барањето на обвинителот Бурем Рустеми за одвојување на постапката во случајот „ТНТ“ и да продолжи судењето за Елизабета Најдовска, Миле Јанакиевски и Никола Груевски,...

Рустеми: Ќе пријавев ако чувствував влијание од Јанева за моето сведочење

Бурим Рустеми вели дека одговорил на сите прашања од обвинителството поврзани со случајот „Рекет”. Тој не сакаше да каже дали на состанок во понеделникот,...

Рустеми денеска ќе даде исказ за „Рекет“

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”, откако неговото сослушување вчера...

Уште еден обвинител од СЈО повикан да даде исказ за „Рекет“

По сведочењата на обвинителките Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, следен обвинител кој ќе ќе треба да даде исказ за случајот „Рекет“ е Бурим Рустеми....