10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 12:33

Ознака: бургер

„Мекдоналдс“ го лансира својот прв вегански бургер

„Мекдоналдс“ наскоро ќе го лансира својот прв вегански бургер во Велика Британија по тригодишно истражување и развој. Долгоочекуваниот мекплант има плескавица од зеленчук развиена во...