0.8 C
Skopje
21.1.2022 - 11:34

Ознака: бурата Исајас

Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина поради бурата Исајас

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина пред пристигнување на бурата Исајас, со цел да биде овозможен пристап до федералните фондови ...