Ознака: бункер

Во Сингелиќ криел дрога во специјален бункер во гаража

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен жител на скопското селото Синѓелиќ, поради „неовластено производство и пуштање во промет...

Изграден бункер во Арктичкиот круг отпорен на сите несреќи

Колачињата „Орео“ ќе ја преживеат апокалипсата, бидејќи изграден е бункер наполнет со колачиња и млеко во прав отпорен на сите природни и вештачки несреќи,...

Нуклеарен бункер во Шкотска е музеј на годината

Со бетонски sидови со дебелина од 60 см и врати отпорни на бомби, грдиот нуклеарен бункер во северозападна Шкотска требаше да биде место за...

Скопјанец осомничен дека криел оружје и дрога во бункери во Бутел

Дваесет и четиригодишен скопјанец е осомничен дека ги сокрил оружјето, муницијата и дрогата во бункери во Бутел кои беа откриени на почетокот на мај. Основното...

Седум милијардери вложуваат милиони во изградба на бункер во Нов Зеланд

Нов Зеланд е новото место за спас од апокалипсата, бидејќи дури седум милијардери од Силициумската долина се подготвени да платата опремување на 150 тони...

Како САД се подготвуваа за нуклеарна апокалипса

Властите во САД се подготвуваа за нуклеарна апокалипса уште од времето на претседателот Хари Труман (беше на функција од 1945 до 1953 година), планирајќи...